Uczniowie klasy 3 liceum ogólnokształcącego wraz z wychowawcą i ks. Pawłem Maciągiem 27 września wzięli udział w akcji – „ Zapal znicz Pamięci”. W tym roku znicze zapalone zostały pod pomnikiem Antoniego
Wiktorowskiego ps. “Kruk”. Uczniowie przygotowali informacje na temat życia ppłk Wiktorowskiego, który walczył w I wojnie światowej oraz w wojnie polsko-bolszewickiej. Dowodził kompanią, a przejściowo także III batalionem. Za walkę został odznaczony orderem Virtuti Militari V klasy. We wrześniu 1939 r. został zmobilizowany i brał udział w walkach w okolicy Przemyśla. Dostał się do niewoli niemieckiej. W październiku 1939 r. założył konspiracyjną organizację “PIAST”, która weszła w struktury ZWZ – AK. Pełnił funkcję instruktora szkoleniowego. Szkolił żołnierzy nie tylko AK, ale też Batalionów Chłopskich. W 1944 r. został wyznaczony na stanowisko komendanta Obwodu AK Sandomierz. W czasie akcji „Burza” był pierwszym dowódcą 2. Pułku Piechoty Legionów AK. Na skutek donosu został zatrzymany przez UB, MO i
członków PPR. Krótko przebywał w gminnym Urzędzie Bezpieczeństwa w Staszowie, a następnie w więzieniu w Sandomierzu. Po przesłuchaniach w Kielcach został wywieziony do więzienia mokotowskiego w Warszawie i oddany do dyspozycji Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Zmarł 7 czerwca 1945 roku w więzieniu na Rakowieckiej. Nie znamy do dziś miejsca jego pochówku. Symboliczna mogiła “Kruka” znajduje się na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu obok grobu jego żony – Konstancji. Była to ciekawa lekcja dla uczniów i jednocześnie wyjaśniająca istnienie takiego pomnika na ziemi klimontowskiej. Następnie odbyła się rozmowa z uczniami o przebiegu II wojny światowej na terenie Klimontowa.

