Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

28 kwietnia 2026 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju wzięli udział zwycięscy eliminacji gminnych w swoich kategoriach wiekowych. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności i ratownictwa. Organizatorem eliminacji powiatowych OTWP jest Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sandomierzu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu oraz Starostwo powiatowe w Sandomierzu.

Turniej oficjalnie rozpoczął Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Waldemar Maruszczak,  dh Krzysztof Tworek i dh Mirosław Kwapiński, następnie głos zabrali: wicestarosta Sandomierski Pani Grażyna Szklarska oraz Dyrektor II Liceum Pani Barbara Majewska,  którzy powitali zaproszonych gości i uczestników turnieju. 

W kategorii szkół ponadpodstawowych powiatu sandomierskiego, naszą gminę reprezentowała Iwona Szemraj uczennica  klasy IV LO im. Św. Urszuli Ledóchowskiej. Iwona zajęła II miejsce,  pozostał jednak mały niedosyt ponieważ naszej reprezentantce zabrakło 1-go punktu do dogrywki o 1 miejsce.

Na zakończenie zmagań konkursowych uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, oraz pamiątkowy upominek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.